Rodina. Rodina! Rodina?

Jsem frustrovaná.

Žiju v zahraničí a udržuji tak kontakt se svými kamarádkami zejména díky mailové poště a též facebooku. Vyměňovaly jsme si zpravidla pár drbů, informace o dění v našem rodném městě a o politice v České republice. V poslední době mě však bombardují fotografie právě narozených dětí, informace o váze a délce právě narozeného a další anekdoty, které logicky následují. První úsměv, první probdělé noci, jak jíme, jak spíme, jak jsme krásní … a tak to pak pokračuje intenzivně minimálně rok a trochu méně často roky následující. Za každého toho človíčka jsem šťastná. Mám radost z každého úspěšného porodu. Užívám si hledat znaky svých kamarádek a jejich partnerů v tvářičce malého klučiny nebo holčičky. Ale taky toho mám upřímně někdy dost.

Když se pak potkáme na skypu, dítě je alfou i omegou celého hovoru, a pokusím-li se odvést hovor na něco jiného, nedětského, jsem rychle zpět navedena do plýnkových kolejí. Někdy mám pocit, že už není nic, co bych s těmito mladými matkami, mými dávnými přítelkyněni a souzněnými dušemi mohla říct.

Jsem soudná. Rozumím jim. Nebo si alespoň myslím, že jim rozumím. Jsem empatická. Zajímám se. Ale je mi také smutno. Nemohu se ubránit pocitu, že přicházím o dobré přítelkyně. A tak se zajímám. Ptám se na děti, na porod, jak to zvládají a někde se v těch hovorech ztrácím. Je mi smutno.

Proč to tak musí být? Proč se to malé stává středobodem světa až do takové míry? Svět přece nekončí, spíš naopak. Každé dítě je přeci novým začátkem, novým příběhem, který se vkládá do velkého příběhu Země.

Jsem frustrovaná. Jediným východiskem, zdá se mi, je stát se také matkou.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s